Google Partner – dlaczego warto wybrać agencje partnerską Google do promocji internetowej? - Doradztwo biznesowe i marketing internetowy | Magdalena Leszczyńska - Managerka.com
Publikacje

Google Partner – dlaczego warto wybrać agencje partnerską Google do promocji internetowej?

Funkcjonujące na rynku agencje marketingowe w różnym stopniu wpływają na sukces swoich klientów. Aby maksymalnie zwiększyć efektywność kampanii reklamowych przy odpowiedniej optymalizacji budżetu, agencja musi posiadać dużą wiedzę i doświadczenie w branży marketingowej. Status Partnera Google jest gwarancją rozległej wiedzy, znajomości rynku i profesjonalizmu. Dlaczego jeszcze warto współpracować z agencjami o statusie Google Partner?

Jakie warunki musi spełniać agencja, aby uzyskać status Partnera Google?

Status Partnera Google oznacza, że dana osoba zdała egzamin i uzyskała certyfikat z określonych usług Google Ads. Co za tym idzie – posiada dużą, praktyczną i aktualną wiedzę na temat tworzenia skutecznych kampanii reklamowych dla klientów. Zdanie egzaminu jest możliwe, dzięki szczegółowej znajomości usług Google, w tym aspektów technicznych. Jakie warunki musi spełniać Google Partner? Wymagania dotyczą trzech obszarów, czyli skuteczności, wydatków oraz certyfikatów.

Skuteczność kampanii

Aby agencja została Partnerem Google musi wykazać skuteczność działań reklamowych dla swoich klientów. Wymóg dotyczy wzrostu przychodów z reklam, poziomu ogólnych przychodów z reklam oraz umiejętności utrzymywania i powiększania bazy klientów. Google weryfikuje skuteczność agencji sprawdzając konta połączone z menedżerem z ostatnich 18 miesięcy.

Wydatki na reklamę

Agencje ubiegające się o status Partnera Google muszą być aktywne. Co to oznacza? Aktywność sprawdzana jest w oparciu o wydatki na wszystkich kontach zarządzanych przez agencję – muszą wynosić co najmniej 10 tysięcy dolarów amerykańskich w ciągu 90 dni.

Certyfikaty

Partnerzy Google muszą posiadać certyfikat Google Ads z różnych typów reklam. Potwierdza on zdanie egzaminu z zakresu tworzenia, optymalizacji i zarządzania poszczególnymi kampaniami w Google Ads. Egzamin z danego zakresu np. reklamy w wyszukiwarce Google składa się z około 100 pytań, zalicza 80% poprawnie udzielonych odpowiedzi. Certyfikaty są udzielane na 1 rok, co oznacza, że członkowie agencji partnerskiej Google muszą co roku zdawać egzamin certyfikujący.

Agencja ze statusem Partnera Google – korzyści dla klienta

Agencja, która dołączyła do programu Google Partners oferuje swoim klientom maksimum korzyści i jeszcze większą efektywność prowadzonych kampanii reklamowych. Dzięki wysokim wymaganym stawianym przez Google, agencja potrafi efektywnie konfigurować, optymalizować kampanie Google Ads oraz zarządzać budżetem, przyczyniając się do sukcesu klientów. Aby wciąż poszerzać wiedzę marketingową, osoba odpowiedzialna za tworzenie kampanii reklamowych uczestniczy w spotkaniach edukacyjnych społeczności Google i jest na bieżąco z branżowymi nowinkami. Dodatkowo Partnerzy maja możliwość stałego rozwoju i podnoszenia kompetencji, dzięki materiałom edukacyjnym, obejmującym dynamiczną branżę digital marketingu. Aby osiągać jeszcze lepsze wyniki dla swoich klientów, Partner ma stały dostęp do wsparcia technicznego ze strony Google, dzięki czemu może szybko reagować na jakiekolwiek problemy z działaniem kampanii. Informacje o dołączeniu do programu Google Partner znajdują się na stronie internetowej agencji.

Tagi: , ,
Avatar