Cennik Adwords

Google Ads – lider na rynku reklamy

Google, a ściślej jego platforma reklamowa Google Ads, to jedno z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych narzędzi marketingu internetowego na świecie. Nie każdy jednak wie, z czego wynika ten fenomen, a co najważniejsze – jak z tego narzędzia korzystać, aby osiągnąć zadowalające rezultaty dla siebie i swojego biznesu. Jak to zatem działa? Każdego dnia miliony ludzi korzysta z wyszukiwarek Google w celu znalezienia interesujących treści. Google Ads to narzędzie reklamowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa do promowania towarów i usług w wyszukiwarce, na platformie YouTube oraz innych stronach www. Obecnie Internet to idealne miejsce na reklamę, gdyż to właśnie tutaj spotykają się popyt i podaż. Koniecznie dowiedz się, ile kosztuje kampania Adwords.

Co składa się na koszt kampanii Google Ads?

Aby kampania była przeprowadzona dobrze i przyniosła oczekiwane rezultaty, najlepiej zatrudnić specjalistę. Na cenę kampanii Google Adwords składa się w związku z tym koszt (budżet) wyświetlania reklam powodowany przez kliknięcie czy wyświetlenie, jak również koszt przygotowania, serwisu, optymalizacji oraz prowadzenia kampanii przez eksperta. O sukcesie Twoich działań reklamowych zadecyduje w większym stopniu nie tylko kwota przeznaczona na reklamę, a umiejętne dobranie ustawień obejmujące takie składowe, jak cel kampanii czy słowa kluczowe, pod które wyświetlane będą Twoje reklamy. Można bowiem poprzez nieumiejętne dobranie tych elementów “przepalić” fundusze i nie uzyskać zadowalających rezultatów.

Agencja Managerka.com jest certyfikowanym Partnerem Google Ads.

Cennik kampanii Google AdWords

PakietTestowyPodstawowyOptymalnyPremiumDedykowany
Aktywacja usługi 149,- zł 199,- zł 249,- zł 299,- zł 399,- zł
Miesięczny budżet Google AdWords do 1.000,- zł od 1.001,- do 2.000,- zł od 2.001,- do 5.000,- zł od 5.001,- do 10.000,- zł powyżej 10.000,- zł
Opłata za prowadzenie kampanii (płatna z góry) 400,- zł netto 30% budżetu (stawka minimalna 400,- zł netto) 25% budżetu (stawka minimalna 450,- zł netto) 20% budżetu do negocjacji

Zakres usług

PakietTestowyPodstawowyOptymalnyPremiumDedykowany
Stała optymalizacja kampanii Tak Tak Tak Tak Tak
Miesięczne raporty Tak Tak Tak Tak Tak
Plan promocji Nie Tak Tak Tak Tak
Integracja z Google Analytics Nie Tak Tak Tak Tak
Śledzenie konwersji Nie Tak Tak Tak Tak
Indywidualny opiekun kampanii Nie Nie Nie Tak Tak

Dostępne elementy kampanii

PakietTestowyPodstawowyOptymalnyPremiumDedykowany
Reklama w wyszukiwarce Tak Tak Tak Tak Tak
Reklama w sieci reklamowej (GDN) Tak Tak Tak Tak Tak
Reklama na Gmailu Nie Nie Tak Tak Tak
Reklama na YouTubie Nie Nie Tak Tak Tak
Remarketing Nie Nie Tak Tak Tak
Rozszerzenia reklam Nie Tak Tak Tak Tak
Zamów Zamów Zamów Zamów Zamów

Wszystkie ceny podane są w kwotach netto.

Kampania Adwords

Zastanawiasz się, ile kosztuje reklama w Google? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Google Ads jest narzędziem dość elastycznym, gdyż Ty sam ustalasz, jaki budżet chcesz przeznaczyć na działania reklamowe. Cennik w Google Ads nie jest z góry narzucony ani nie ma wymogu podpisywania długookresowych umów czy innych zobowiązań. Sam decydujesz, kiedy rozpocząć, a kiedy zakończyć kampanię AdWords. Możesz na ten cel przeznaczyć dowolną kwotę i nie zapłacisz więcej, niż sobie założyłeś. Aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto, należy znać przynajmniej podstawy obsługi systemu Google Ads i rozumieć mechanizmy, które nim rządzą. Potrzebna jest stała optymalizacja kampanii i śledzenie raportów, które pozwolą przeprowadzać skuteczną ewaluację w trakcie jej trwania.

Rodzaje reklam Google Ads

Google na swojej platformie zapewnia trzy, podstawowe rodzaje kampanii:

  1. Kampania w sieci wyszukiwania oznacza, że Google będzie wyświetlać Twoją reklamę w wyszukiwarce (najczęściej w formie tekstu), za każdym razem, kiedy użytkownik będzie szukał produktu lub usługi, który oferujesz.
  2. Kampania w sieci reklamowej występuje zwykle w formie graficznej. Reklamy wyświetlane są na stronach, które odwiedzają Twoi klienci.
  3. Kampania wideo skierowana jest do odbiorców serwisu YouTube. Są to zwykle 6-15-sekundowe filmy.

Cennik reklamy w Google uzależniony jest od rodzaju i celu kampanii. Może nim być wzrost liczby wyświetleń Twojej witryny albo wzrost liczby konwersji w sklepie internetowym.

Modele rozliczeń w kampaniach AdWords

Sposoby rozliczenia i cennik za kampanię Google Ads determinowane są przez wyznaczone cele. Najbardziej popularne modele rozliczeń to:

  1. CPC (cost per click) oznacza, że zapłacisz za swoją reklamę w chwili, kiedy użytkownik w nią kliknie. Samo wyświetlenie reklamy nie spowoduje naliczenia opłaty.
  2. CPV (cost per view) to płatność za obejrzenie reklamy. Dotyczy wyświetlania reklam wideo najczęściej w serwisie YouTube.
  3. CPM (cost per mille) – w tym wypadku płacimy za wyświetlenie określonej reklamy przez tysiąc użytkowników. Reklama CPM jest szczególnie efektywna przy kampaniach wizerunkowych nastawionych na budowanie świadomości wśród grup docelowych.

Google zapewnia możliwość ustawienia budżetu dziennego oraz całkowitego. W przypadku pierwszego ustalany jest dzienny limit wydatków na każdy dzień kampanii. Budżet całkowity to kwota do rozdysponowania przez cały okres wyświetlania reklam i które ostatecznie mają na celu wznieść naszą firmę na wyższy poziom.

Zamów pakiet
X
Ostatnio dodane
Moi Klienci