Skuteczny newsletter firmowy

Dawniej to prasa stanowiła główne źródło informacji, dziś zastępowana jest ona przez bardziej nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie newsletter firmowy.

Czym jest newsletter firmowy?

To elektroniczna forma biuletynu – rodzaj czasopisma, które firma wysyła drogą elektroniczną do swoich klientów. Dzięki formie gazety online, klient otrzymuje szereg ważnych informacji oraz nowości związanych z firmą, z której usług korzysta lub ze sklepem, w którym robi zakupy.

To doskonałe rozwiązanie cieszące się bardzo dużą popularnością i powodzeniem, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej firm korzysta z niego zarówno w kontekście utrzymywania kontaktu ze swoimi klientami, jak i informowania o zmianach w danej firmie jej pracowników (newsletter wewnętrzny).

W jakim celu powstaje newsletter firmowy?

Newsletter firmowy powstaje po to, by być w stałym kontakcie z klientem. Projektowany jest on w taki sposób, aby w czytelny, jasny i przyjemny dla oka sposób informować klientów o wszelkich nowościach, o zmianach, czy aktualnych ofertach. Newsletter powstaje cyklicznie i wysyłany jest w określonych porach lub też w sytuacji nagłych wydarzeń, o których powinno się poinformować klientów. Dawniej, kiedy internet nie był jeszcze jednym z głównych źródeł informacji, większość z nas otrzymywała gazetki lub broszury wysyłane drogą pocztową. W dzisiejszych czasach, gdzie niemal wszystko załatwiamy za pośrednictwem internetu, to właśnie newsletter firmowy stanowi najlepszą opcję i zapewnia szybki kontakt z klientami i kontrahentami.

Newslettery firmowe – jak skutecznie je stworzyć?

To, jak newsletter wygląda, ma ogromne znaczenie w jego odbiorze. Jeśli zostanie zaprojektowany w ciekawy sposób, istnieje większe prawdopodobieństwo, że klient zwróci na niego uwagę i będzie miał ochotę go przejrzeć. Istotne jest to, aby wygląd newslettera już na pierwszy rzut oka przykuwał uwagę.

Najważniejsza jest przejrzystość newslettera. Powinien on być jak najbardziej czytelny i prezentować od razu najważniejsze informacje.  Krótkie, zachęcające treści, wypunktowania, dużo grafiki, ciekawe zwroty, elementy identyfikujące firmę. Nie lubimy natłoku informacji i jeśli treść newslettera jest zbyt długa, często rezygnujemy z jej poznania. Wolimy formie krótkie i konkretne, dlatego warto o tym pamiętać przy tworzeniu newslettera. Jeśli będzie on czytelny i przejrzysty, klienci na pewno z przyjemnością spojrzą na jego całą zawartość.

Newsletter firmowy powinien mieć jeden, stały wygląd szablonu (tzw. layout). Dobrze jeśli zmienia się treść, ale układ informacji pozostaje taki sam, dzięki temu klient utożsamia konkretny wygląd biuletynu z daną firmą. Newsletter firmowy powinien być publikowany cyklicznie. Dobrze jest wysyłać go z jednakową częstotliwością, najlepiej raz w miesiącu. Klienci się wtedy przyzwyczajają, ze regularnie otrzymują od nas wiadomości. I na koniec bardzo ważna kwestia: newsletter firmowy powinien zawierać treści premium. Cóż to oznacza? Newsletter powinien zawierać treści, które stanowią wartość dodaną i zawierają korzyść dla naszych klientów. To sprawi, że  odbiorca newslettera będzie chciał otrzymywać od nas mailową korespondencję. Przykładowe korzyści to: rabaty, poradniki, bardzo popularne dziś e-booki, czy informacje o nowościach lub wyprzedaży.

Jeśli chcemy zacząć budować dobre relacje z klientem, podtrzymywać kontakt, informować o nowych produktach lub usługach i tym samym budować zaufanie klienta, na pewno newsletter firmowy jest idealnym narzędziem marketingowym. Jeśli osoba realizująca działania e-mail marketingowe i odpowiedzialna za przygotowanie newslettera  projektująca newsletter firmowy ma wizję, ciekawe pomysły i wszystko to, co chcemy przekazać klientowi umie przełożyć w przystępny sposób na wiadomość mailową, z pewnością stanie się on doskonałą formą budowania trwałych relacji.

Sprawdź moje referencjezobacz
Ostatnio dodane
Moi Klienci