Cennik kampanii Google Ads - Doradztwo biznesowe i marketing internetowy | Magdalena Leszczyńska - Managerka.com
Managerka.com

Google, a ściślej jego platforma reklamowa Google Ads, to jedno z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych narzędzi marketingu internetowego na świecie. Nie każdy jednak wie, z czego wynika ten fenomen, a co najważniejsze – jak z tego narzędzia korzystać, aby osiągnąć zadowalające rezultaty dla siebie i swojego biznesu. Jak to zatem działa? Każdego dnia miliony ludzi korzysta z wyszukiwarek Google w celu znalezienia interesujących treści. Google Ads to narzędzie reklamowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa do promowania towarów i usług w wyszukiwarce, na platformie YouTube oraz innych stronach www. Obecnie Internet to idealne miejsce na reklamę, gdyż to właśnie tutaj spotykają się popyt i podaż. Koniecznie dowiedz się, ile kosztuje kampania Adwords.

Co składa się na koszt kampanii Google Ads?

Aby kampania była przeprowadzona dobrze i przyniosła oczekiwane rezultaty, najlepiej zatrudnić specjalistę. Na cenę kampanii Google Adwords składa się w związku z tym koszt (budżet) wyświetlania reklam powodowany przez kliknięcie czy wyświetlenie, jak również koszt przygotowania, serwisu, optymalizacji oraz prowadzenia kampanii przez eksperta. O sukcesie Twoich działań reklamowych zadecyduje w większym stopniu nie tylko kwota przeznaczona na reklamę, a umiejętne dobranie ustawień obejmujące takie składowe, jak cel kampanii czy słowa kluczowe, pod które wyświetlane będą Twoje reklamy. Można bowiem poprzez nieumiejętne dobranie tych elementów “przepalić” fundusze i nie uzyskać zadowalających rezultatów.

Agencja Managerka.com jest certyfikowanym Partnerem Google Ads.

Managerka.com

Cennik kampanii Google Ads

PakietyPodstawowyOptymalnyPremiumDedykowany
Aktywacja usługi199,- zł249,- zł299,- zł399,- zł
Miesięczny budżet Google Adsod 1.001,- do 2.000,- złod 2.001,- do 5.000,- złod 5.001,- do 10.000,- złpowyżej 10.000,- zł
Opłata za prowadzenie kampanii (płatna z góry)30% budżetu (stawka minimalna 400,- zł netto)25% budżetu (stawka minimalna 450,- zł netto)20% budżetudo negocjacji
Managerka.com

Zakres usług

PakietyPodstawowyOptymalnyPremiumDedykowany
Stała optymalizacja kampaniiTakTakTakTak
Miesięczne raportyTakTakTakTak
Plan promocjiTakTakTakTak
Integracja z Google AnalyticsNieTakTakTak
Śledzenie konwersjiTakTakTakTak
Indywidualny opiekun kampaniiNieNieTakTak
Managerka.com

Dostępne elementy kampanii

PakietyPodstawowyOptymalnyPremiumDedykowany
Reklama w wyszukiwarceTakTakTakTak
Reklama w sieci reklamowej (GDN)TakTakTakTak
Reklama na YouTubieNieTakTakTak
RemarketingTakTakTakTak
Rozszerzenia reklamNieNieTakTak
ZamówZamówZamówZamów

Kampania w Google Ads

Zastanawiasz się, ile kosztuje reklama w Google? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Google Ads jest narzędziem dość elastycznym, gdyż Ty sam ustalasz, jaki budżet chcesz przeznaczyć na działania reklamowe. Cennik w Google Ads nie jest z góry narzucony ani nie ma wymogu podpisywania długookresowych umów czy innych zobowiązań. Sam decydujesz, kiedy rozpocząć, a kiedy zakończyć kampanię Ads. Możesz na ten cel przeznaczyć dowolną kwotę i nie zapłacisz więcej, niż sobie założyłeś. Aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto, należy znać przynajmniej podstawy obsługi systemu Google Ads i rozumieć mechanizmy, które nim rządzą. Potrzebna jest stała optymalizacja kampanii i śledzenie raportów, które pozwolą przeprowadzać skuteczną ewaluację w trakcie jej trwania.

Rodzaje reklam Google Ads

Google na swojej platformie zapewnia trzy, podstawowe rodzaje kampanii:

  1. Kampania w sieci wyszukiwania oznacza, że Google będzie wyświetlać Twoją reklamę w wyszukiwarce (najczęściej w formie tekstu), za każdym razem, kiedy użytkownik będzie szukał produktu lub usługi, który oferujesz.
  2. Kampania w sieci reklamowej występuje zwykle w formie graficznej. Reklamy wyświetlane są na stronach, które odwiedzają Twoi klienci.
  3. Kampania wideo skierowana jest do odbiorców serwisu YouTube. Są to zwykle 6-15-sekundowe filmy.

Cennik reklamy w Google uzależniony jest od rodzaju i celu kampanii. Może nim być wzrost liczby wyświetleń Twojej witryny albo wzrost liczby konwersji w sklepie internetowym.

Modele rozliczeń w kampaniach Ads

Sposoby rozliczenia i cennik za kampanię Google Ads determinowane są przez wyznaczone cele. Najbardziej popularne modele rozliczeń to:

  1. CPC (cost per click) oznacza, że zapłacisz za swoją reklamę w chwili, kiedy użytkownik w nią kliknie. Samo wyświetlenie reklamy nie spowoduje naliczenia opłaty.
  2. CPV (cost per view) to płatność za obejrzenie reklamy. Dotyczy wyświetlania reklam wideo najczęściej w serwisie YouTube.
  3. CPM (cost per mille) – w tym wypadku płacimy za wyświetlenie określonej reklamy przez tysiąc użytkowników. Reklama CPM jest szczególnie efektywna przy kampaniach wizerunkowych nastawionych na budowanie świadomości wśród grup docelowych.

Google zapewnia możliwość ustawienia budżetu dziennego oraz całkowitego. W przypadku pierwszego ustalany jest dzienny limit wydatków na każdy dzień kampanii. Budżet całkowity to kwota do rozdysponowania przez cały okres wyświetlania reklam i które ostatecznie mają na celu wznieść naszą firmę na wyższy poziom.

managerka.com

Zakres usług

Managerka.com świadczy szereg usług,
które wspierają rozwój Twojej firmy oraz jej profesjonalny wizerunek:

Copywriting

Copywriting

„Słowa, słowa, słowa…” Kiedy nie spotykasz się z klientem osobiście ani nie rozmawiasz przez telefon, o swojej ofercie mówisz do niego za pomocą tekstów: strony […]

Czytaj więcej